konumlandırma kemeri

YÜKSEKTE ÇALIŞMA KONUMLANDIRMA EMNİYET KEMERİ

YÜKSEKTE ÇALIŞMA KONUMLANDIRMA KEMERİ İNS-51

YÜKSEKTE ÇALIŞMA KONUMLANDIRMA KEMERİ AÇIKLAMA

 • İp üzerindeki çalışmalarda ve yüksekte çalışırken pozisyon alınması gereken durumlar için ideal bir kemerdir
 • Emniyet kemerinin bel ve ayak koşum bölümündeki ekstra dolgu padler tüm gün kullanım için mükemmel bir konfor sağlar
 • Bel bölgesinin yanlarında 2 adet pozisyon almak için D halka vardır
 • İp üzerindeki çalışmalar için bel bölgesine bir adet D halka konulmuştur
 • Ayarlanabilir ayak ve bel bölgesi kolonları sayesinde tam bir konfor sağlanır

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Parçaları:


konumlandırma kemeri - isveç oturağı
 • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ KOLONU : KOLON 3 TON MUKAVEMET
 • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ TAŞIYICI D HALKALAR : 22 KN PASLANMAZ
 • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ SAÇ TOKALARI : 4MM SAÇ TOKA
 • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ BEL YASTIĞI : 17 CM EN 8MM DOLGULU ÝNTERLOCK

PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ STANDARDI - CE STANDARTLARI ( CONFIRMATION EUROPE ) :


Yüksekten düşmelere karşı, düşüş tutucu paraşüt tipi emniyet kemeri Avrupa standartlarına tabidir. Aşağıda düşüş tutucu konumlandırma kemerine ait standardın kısa bir özetini bulabilirsiniz.

 • CE EN 358 - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı : Bireysel iş konumlandırma ekipmanını ve düşme önleyici tertibatı - İş konumlandırma sistemini tanımlar. İş konumlandırma kemeri ayarlanabilir kablolarla iş konumlandırmanın bir parçası olarak kullanılmalıdır. Bir iş konumlandırma sistemi başka bir donanım oluşturmak üzere birbirine bağlanmış bileşenlerden (iş konumlandırma kemeri ve halat) oluşur.
 • CE EN 813 - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı : Bu standart iş konumlandırması ve yüksekten düşmeye karşı koruma için tam bir kişisel koruma ekipmanı sağlamak üzere EN 358 ve / veya EN 361 le birleştirilecektir - İş konumlandırma kemeri bulunan uyluk kayışı. Oturma aparatlı emniyet kemeri.

Yüksekte Çalışma Standartları Tüzüğü - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Önemi :


Yüksekten düşme trafik kazalarından sonra 2.ölümcül kaza nedenidir Yüksekte çalışma ciddiyet oranıyla bilinen bu düşme riski yüksekte veya az-çok farklı bir seviyede çalışırken vuku bulmaktadır. Kullanıcıların yüksekte çalışma ekipmanına ve yüksekte çalışrıken kullanılan yardımcı ekipmanlara yönelik yeni yasalar iş kanunu tüzüğü kapsamında yürürlüğe girmiştir. ve bu tür yüksekte çalışma koruyucu ekipmanların kullanımına ilişkin minimum güvenlik ve sağlık çalışma sınırlamalarıyla ilgili olarak 27 haziran 2006 tarihli 2001/45/CE Avrupa Direktifi ve 2004-924 Hükmü adaptasyonunu mümkün kılmaktadır.

Bu yeni genel yasal düzenlemeler İş Kanunu tüzüğüne tabi olan tüm şirketler için geçerlidir ve çalışma alanında işini sürdüren her bir çalışanı ve bağımsız çalışanları ve işverenleri hedefler.

Yüksekten düşmeye karşı koruma faaliyetin uyugulanmasından daha öncelikli olarak değerlendirilmelidir ve öncesinde yapılacak bir risk incelemesiyle daima genel genel güvenliğe öncelik verilemelidir.

Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma - Düşüş Tutucu Konumlandırıcı Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri:


Bireylerin yüksekte çalışma koruyucu malzeme kullanımı toptan güvenlik sağlanamayan durumlarla sınırlı kalmalıdır.

Yalnızca eğitimli personel bu kişisel koruma ekipmanlarını kullanmaya yetkilidir. Yüksekte çalışma ekipmanları ile yapılan aktiviteler doğası gereği tehlikleidir yüksekte çalışırken tüm hareketleriniz ve kararlarınız kendi sorumluluğunuz altındadır.

Yüksekten düşmeye karşı bireysel koruma, mevcut olmadığı taktirde korumanın tamamen etkisiz ve gereksiz olmasına neden olacak üç birbirinden ayrılamaz faktörü bir araya getiren bir özelliği ortaya çıkarmaktadır.

1- Ankraj noktası

2- Düşme Önleme Bağlantısı

3- Vücut Kavrayışı (Paraşüt tipi emniyet kemeri )

Son iki faktör Kişisel Koruyucu ekipmanlara ilişkin 89/686/CE Avrupa Direktifinin bir parçasıdır. Piyasaya sürülebilmeleri için ürünün KKD ( kişisel koruyucu donanım ) direktifi şartlarına uygun olduğunu gösteren CE işaretleri bildirilmelidir.

YÜKSEKTE ÇALIŞMA KONUMLANDIRMA KEMERİ FİYATLARI ONLINE SATINAL

konumlandırma kemeri online satınal
KONUMLANDIRMA KEMERİ ONLINE SATINAL