paraşüt tipi emniyet kemeri

YÜKSEKTE ÇALIŞMA PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ

PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ İNS-43

DÜŞÜŞ TUTUCU KONUMLANDIRMA KEMERİ - TAM KORUMALI PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ NEDİR AÇIKLAMA

  • Göğüs bölgesinde 2 adet kolon bağlantı noktası ve sırt bölgesinde 1 adet D halka vardır
  • Bel bölgesinin yanlarında, yüksekte çalışırken pozisyon almak için 2 adet D halka vardır
  • Emniyet kemerine eklenmiş oturma kayışı ekstra bir konfor sağlar
  • Ayarlanabilir ayak ve bel bölgesi kolonları sayesinde tam bir konfor sağlanır

Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Parçaları:


paraşüt tipi emniyet kemeri
  • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ KOLONU : KOLON 3 TON MUKAVEMET
  • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ TAŞIYICI D HALKALAR : 22 KN PASLANMAZ
  • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ SAÇ TOKALARI : 4MM SAÇ TOKA
  • PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ BEL YASTIĞI : 20 CM EN 8MM DOLGULU ÝNTERLOCK

PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ STANDARDI - CE STANDARTLARI ( CONFIRMATION EUROPE ) :


Yüksekten düşmelere karşı, düşüş tutucu paraşüt tipi emniyet kemeri Avrupa standartlarına tabidir. Aşağıda düşüş tutucu konumlandırma kemerine ait standardın kısa bir özetini bulabilirsiniz.

  • CE EN 358 - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı : Bireysel iş konumlandırma ekipmanını ve düşme önleyici tertibatı - İş konumlandırma sistemini tanımlar. İş konumlandırma kemeri ayarlanabilir kablolarla iş konumlandırmanın bir parçası olarak kullanılmalıdır. Bir iş konumlandırma sistemi başka bir donanım oluşturmak üzere birbirine bağlanmış bileşenlerden (iş konumlandırma kemeri ve halat) oluşur.
  • CE EN 361 - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Standardı : Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruyucu ekipman olarak kayış takımlarını tanımlar. Düşme darbe etkisini yayan ve sonuçlarını azaltan vücut kavrayıcı cihazlar. Düşmeleri engellemeyi amaçlayan vücut koruma cihazı. Tam boy emniyet kemeri kayışlar, tokalar ve diğer elemanlardan oluşur; bir çalışanın bir düşme esnasında ve sonrasında korunması için vücut üzerine giyilir ve ayarlanır.

Yüksekte Çalışma Standartları Tüzüğü - Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri Önemi :


Yüksekten düşme trafik kazalarından sonra 2.ölümcül kaza nedenidir Yüksekte çalışma ciddiyet oranıyla bilinen bu düşme riski yüksekte veya az-çok farklı bir seviyede çalışırken vuku bulmaktadır. Kullanıcıların yüksekte çalışma ekipmanına ve yüksekte çalışrıken kullanılan yardımcı ekipmanlara yönelik yeni yasalar iş kanunu tüzüğü kapsamında yürürlüğe girmiştir. ve bu tür yüksekte çalışma koruyucu ekipmanların kullanımına ilişkin minimum güvenlik ve sağlık çalışma sınırlamalarıyla ilgili olarak 27 haziran 2006 tarihli 2001/45/CE Avrupa Direktifi ve 2004-924 Hükmü adaptasyonunu mümkün kılmaktadır.

Bu yeni genel yasal düzenlemeler İş Kanunu tüzüğüne tabi olan tüm şirketler için geçerlidir ve çalışma alanında işini sürdüren her bir çalışanı ve bağımsız çalışanları ve işverenleri hedefler.

Yüksekten düşmeye karşı koruma faaliyetin uyugulanmasından daha öncelikli olarak değerlendirilmelidir ve öncesinde yapılacak bir risk incelemesiyle daima genel genel güvenliğe öncelik verilemelidir.

Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma - Düşüş Tutucu Konumlandırıcı Paraşüt Tipi Emniyet Kemeri:


Bireylerin yüksekte çalışma koruyucu malzeme kullanımı toptan güvenlik sağlanamayan durumlarla sınırlı kalmalıdır.

Yalnızca eğitimli personel bu kişisel koruma ekipmanlarını kullanmaya yetkilidir. Yüksekte çalışma ekipmanları ile yapılan aktiviteler doğası gereği tehlikleidir yüksekte çalışırken tüm hareketleriniz ve kararlarınız kendi sorumluluğunuz altındadır.

Yüksekten düşmeye karşı bireysel koruma, mevcut olmadığı taktirde korumanın tamamen etkisiz ve gereksiz olmasına neden olacak üç birbirinden ayrılamaz faktörü bir araya getiren bir özelliği ortaya çıkarmaktadır.

1- Ankraj noktası

2- Düşme Önleme Bağlantısı

3- Vücut Kavrayışı (Paraşüt tipi emniyet kemeri )

Son iki faktör Kişisel Koruyucu ekipmanlara ilişkin 89/686/CE Avrupa Direktifinin bir parçasıdır. Piyasaya sürülebilmeleri için ürünün KKD ( kişisel koruyucu donanım ) direktifi şartlarına uygun olduğunu gösteren CE işaretleri bildirilmelidir.

YÜKSEKTE ÇALIŞMA MALZEMELERİ PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ FİYATLARI ONLINE SATINAL

paraşüt tipi emniyet kemeri online satınal
PARAŞÜT TİPİ EMNİYET KEMERİ ONLINE SATINAL