lanyard

ŞOK EMİCİLİ LANYARD EMNİYET KEMERİ HALATI

İNS 361 ŞOK EMİCİLİ LANYARD

LANYARD EMNİYET KEMERİ HALATI AÇIKLAMA

 • Lanyardı oluşturan güçlü kolon yapısı sayesinde tam bir emniyet sağlanır,
 • Kolon lanyardlar twisted ve diğer kernmantle örgü halatlara oranla dış etkenlere karşı daha güçlü bir dayanım göstermektedir
 • Lanyard dikişleri kolon koruyucu ile koruma altına alınmıştır
 • Lanyard uçlarında bunlunan kolon koruyucular cırtlı yapıdadır, tek taraflı dikiş ile uzatma halatı üzerine konumlandırılmıştır, istenirse açılıp dikişler kontrol edilebilir
 • Lanyard halatları farklı karabina tipleri ve şok emici ile kullanıma uygundur
 • Şok emici fermuarlı kumaş kılıf içindedir, bu sayede fermuarlar açılarak istenildiğinde kontrol edilebilir.
 • Şok emici düşme anında enerjinin öenmli bir bölümünü emerek oluşacak olası vücut yaralanma ve sarsıntılarını minimuma indirir.
 • Lanyard iki ucu boş gözlüdür - gözlere farklı bir tip kumaş eklenerek karabina bağlantılarında kolon aşınmalara karşı koruma altına alınmıştır
 • Lanyard tek ankraj sabit çalışma alanları için uygundur
 • Lanyard - emniyet kemeri halatı Uzunluk: 1.2m - 2.0m

Lanyard Nedir:


 • Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanıdır. Materyal yapıları değişebilir örneğin; sentetik ipliklerden yapılmış halat, metal halat, kolon olabilir. Lanyardlar amaçlara göre farklı birleşenler ile çok türevli ürün özelliğine sahip olmaktadır, örneğin farklı karabina çeşitleri ile birleşebilirler, ayrıca şok emicili ve şok emicisiz olabilirler. Lanyardların kol yapılarıda farklılaşabilir tek kollu lanyard ve çift kollu lanyard gibi.

Lanyard - Tek Kollu Şok Emicili Lanyard Parçaları:lanyard


 • LANYARD KOLONU : 3 Ton mukavemetli güçlü kolon yapısı vardır
 • LANYARD ŞOK EMİCİSİ: Şok emici çantalı fermuarlı yapıdadır şok emiciyi oluşturan dinamik kolon %100 polyamidtir (beyaz renk kolon) ve Taşıyıcı statik kolon yüksek mukavemetli polyester + teflon kolon teknolojisine sahipdir

Lanyard Standardı - Tek Kollu Şok Emicili Lanyard CE Standartları ( CONFIRMATION EUROPE ) :


Yüksekten düşmelere karşı, çift kollu şok emicili lanyard emniyet kemeri halatı Avrupa standartlarına tabidir. Aşağıda lanyard a ait standardın kısa bir özetini bulabilirsiniz.

 • CE EN 354 - Lanyard : Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanını tanımlar. Cihazın veya düşme önleyici sistemin - lanyardın bağlanması. statik güç, dinamik güç tasarımı ve ergonomisini belirten normlar.
 • CE EN 355 - Şok Emici : Düşme önleyici olarak kullanılmayan, tamamlayıcı olarak kullanılan şok emici - enerji sönümleyici yüksekte çalışma ekipmanlarını tanımlar.

Yüksekte Çalışma Standartları Tüzüğü :


Yüksekten düşme trafik kazalarından sonra 2.ölümcül kaza nedenidir Yüksekte çalışma ciddiyet oranıyla bilinen bu düşme riski yüksekte veya az-çok farklı bir seviyede çalışırken vuku bulmaktadır. Kullanıcıların yüksekte çalışma ekipmanına ve yüksekte çalışrıken kullanılan yardımcı ekipmanlara yönelik yeni yasalar iş kanunu tüzüğü kapsamında yürürlüğe girmiştir. ve bu tür yüksekte çalışma koruyucu ekipmanların kullanımına ilişkin minimum güvenlik ve sağlık çalışma sınırlamalarıyla ilgili olarak 27 haziran 2006 tarihli 2001/45/CE Avrupa Direktifi ve 2004-924 Hükmü adaptasyonunu mümkün kılmaktadır.

Bu yeni genel yasal düzenlemeler İş Kanunu tüzüğüne tabi olan tüm şirketler için geçerlidir ve çalışma alanında işini sürdüren her bir çalışanı ve bağımsız çalışanları ve işverenleri hedefler.

Yüksekten düşmeye karşı koruma faaliyetin uyugulanmasından daha öncelikli olarak değerlendirilmelidir ve öncesinde yapılacak bir risk incelemesiyle daima genel genel güvenliğe öncelik verilemelidir.

Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma - Lanyard - Tek Kollu Şok Emicili Lanyard:


Bireylerin yüksekte çalışma koruyucu malzeme kullanımı toptan güvenlik sağlanamayan durumlarla sınırlı kalmalıdır.

Yalnızca eğitimli personel bu kişisel koruma ekipmanlarını kullanmaya yetkilidir. Yüksekte çalışma ekipmanları ile yapılan aktiviteler doğası gereği tehlikleidir yüksekte çalışırken tüm hareketleriniz ve kararlarınız kendi sorumluluğunuz altındadır.

Yüksekten düşmeye karşı bireysel koruma, mevcut olmadığı taktirde korumanın tamamen etkisiz ve gereksiz olmasına neden olacak üç birbirinden ayrılamaz faktörü bir araya getiren bir özelliği ortaya çıkarmaktadır.

1- Ankraj noktası

2- Düşme Önleme Bağlantısı

3- Vücut Kavrayışı (Paraşüt tipi emniyet kemeri )

Son iki faktör Kişisel Koruyucu ekipmanlara ilişkin 89/686/CE Avrupa Direktifinin bir parçasıdır. Piyasaya sürülebilmeleri için ürünün KKD ( kişisel koruyucu donanım ) direktifi şartlarına uygun olduğunu gösteren CE işaretleri bildirilmelidir.

Yüksekten Düşme Sonucu Oluşan Enerji Şok Hesaplama Tablosu - Darbe Kuvveti - Yüksekte Çalışma Ekipmanları Şok Emicili Lanyard:Neden Şok Emicili Lanyard Tercih Etmeliyiz ?

İ-371 Çift kollu lanyard şok emicilidir bunun nedeni düşme esnasında oluşacak kinetik enerjiyi sönümleyerek darbe kuvvetini minimuma indirmek yok etmektir.

Darbe kuvveti nedir ? Şok emicili lanyard kullanmanın önemi

Bir nesne sabit durumundan düştüğünde, yerçekimi potansiyel enerjisi kinetik enerjiye dönüştürülür. Bir araç olarak enerjinin korunumu, yere çarpmadan hemen önce hızın hesaplanmasına izin verir. Bu hesaplamanın doğruluğu hava sürtünmesinin önemsiz olduğu (dikkate alınmadığı) ve düşme yüksekliğinin dünyanın yarı çapından küçük olduğu durumlar için geçerli olacaktır.

Enerjinin korunumu ilkesinin uygulanması problem çözme için güçlü bir araç sağlar. Newton'un yasaları birçok standart sorunun çözümü için kullanılır, ancak çoğu zaman enerjiyi kullanan daha basit yöntemler vardır. Örneğin, düşen bir cismin çarpma hızı çözümü, enerji yöntemleri ile çok daha kolaydır. Enerji yaklaşımının avantajının temel nedeni, yalnızca başlangıç ​​ve bitiş enerjilerinin dikkate alınması gerektiğidir; Ara enerjilerin korunması, sistemin nihai enerjisinin ilk enerji ile aynı olduğunu garanti ettiğinden, ara süreçlerin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmez.

Enerjinin korunumunun düşen bir nesneye uygulanması, çarpma hızını ve kinetik enerjisini tahmin etmemize izin vermesine rağmen, çarpma kuvvetinin ( DARBE KUVVETİ ) hesaplanmasında nesnenin çarptıktan sonra ne kadar gittiğini bilmemiz gerekir

[ Penetrasyon kelimesi sözlükte "delip geçme, nüfuz etme, içine işlemek, içine girmek, içinden geçmek" anlamlarına gelmektedir. ]
1-Daha sert zemin daha az penetrasyon sonucu daha yüksek darbe kuvvetine neden olur.
2-Daha yüksek penetrasyona sahip zeminler daha küçük darbe kuvvetlerine neden olur.
3-Düşen cisim geri sekerse çarpma kuvveti momentumdaki büyük değişimden dolayı daha da büyüktür.

DİKKAT ! ! ! : Aşağıdaki tabloda çarpma sonrası kat edilen mesafe formülde d: 0,1 olarak ele alınmıştır ve ortalama değerler verir, bu tablo genel bilgi amaçlıdır darbe kuvvetinin hesaplanmasında pek çok faktör ele alınmaldır burada bazı faktörler dikkate alınmamıştır bu nedenle şok tablosu genel bilgi amacı ile hazırlanmış olup bu bilginin kullanılması sonucu oluşabilecek hiç bir durumdan www.isguvenligi-ins.com sitemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

1 Newton = 0.102 Kilogram-kuvvet

Düşme Ağırlık / Mesafe

60 Kg

70 Kg

80 Kg

90 Kg

100 Kg

110 Kg

120 Kg

130 Kg

1 Metre

5.880 N

6.860 N

7.840 N

8.820 N

9.800 N

10.780 N

11.760 N

12.740 N

2 Metre

11.760 N

13.720 N

15.680 N

17.640 N

19.599 N

21.560 N

23.520 N

25.480 N

3 Metre

17.640 N

20.580 N

23.520 N

26.460 N

29.400 N

32.340 N

35.280 N

38.220 N

4 Metre

23.520 N

27.440 N

31.360 N

35.280 N

39.200 N

43.120 N

47.040 N

50.960 N

5 Metre

29.400 N

34.300 N

39.200 N

44.100 N

49.000 N

53.900 N

58.800 N

63.700 N

LANYARD - TEK KOLLU ŞOK EMİCİLİ LANYARD ONLINE SATINAL

lanyard satınal
LANYARD SATINAL