lanyard

ÇİFT KOLLU KANCA KARABİNALI LANYARD

İNS 271 KANCA KARABİNALI ÇİFT KOLLU LANYARD -EMNİYET KEMERİ HALATI

ÇİFT KOLLU LANYARD AÇIKLAMA

 • Lanyard çift kol yapısı sayesinde ankraj geçişlerinde sürekli güvenlik sağlanmış olur
 • Lanyardı oluşturan güçlü kolon yapısı sayesinde tam bir emniyet sağlanır,
 • Kolon lanyard twisted ve diğer kernmantle örgü halatlara oranla dış etkenlere karşı daha güçlü bir dayanım göstermektedir
 • Lanyard dikişleri kolon koruyucu ile koruma altına alınmıştır
 • Lanyard uçlarında bunlunan kolon koruyucular cırtlı yapıdadır, tek taraflı dikiş ile uzatma halatı üzerine konumlandırılmıştır, istenirse açılıp dikişler kontrol edilebilir
 • Lanyard halatları farklı karabina tipleri ve şok emici ile kullanıma uygundur
 • Lanyardın iki ucunda çift kilitli geniş ağız açılımlı kanca karabinalar vardır
 • Lanyard - uzatma halatı Uzunluk: 1.2m lanyard uzunluğudur

Lanyard Nedir:


 • Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanıdır. Materyal yapıları değişebilir örneğin; sentetik ipliklerden yapılmış halat, metal halat, kolon olabilir. Lanyardlar amaçlara göre farklı birleşenler ile çok türevli ürün özelliğine sahip olmaktadır, örneğin farklı karabina çeşitleri ile birleşebilirler, ayrıca şok emicili ve şok emicisiz olabilirler. Lanyardların kol yapılarıda farklılaşabilir tek kollu lanyard ve çift kollu lanyard gibi.

Lanyard - Çift Kollu Kanca Karabinalı Lanyard Parçaları:lanyard şok emicili kanca karabinalı çift kollu


 • LANYARD KOLONU : 3 Ton mukavemetli güçlü kolon yapısı vardır
 • LANYARD KANCA KARABİNASI : Çelik otomatik kilit kanca karabina ağız açılımı 57 mm dir. Kanca karabina EN : 105 mm - Boy : 218 mm
 • LANYARD D KARABİNASI : Çelik D karabina vidalı yapıda olup ağız açılımı 18mm dir. Emniyet kemerine bağlantı için kullanılır. D karabina EN : 58 mm - Boy : 110 mm

LANYARD STANDARDI - ÇİFT KOLLU KANCA KARABİNALI LANYARD CE STANDARTLARI ( CONFIRMATION EUROPE ) :


Yüksekten düşmelere karşı, çift kollu şok emicili kanca karabinalı lanyard, emniyet kemeri halatı Avrupa standartlarına tabidir. Aşağıda lanyard a ait standardın kısa bir özetini bulabilirsiniz.

 • CE EN 354 - Lanyard : Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanını tanımlar. Cihazın veya düşme önleyici sistemin - lanyardın bağlanması. statik güç, dinamik güç tasarımı ve ergonomisini belirten normlar.
 • CE EN 362 - Karabina: Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruyucu ekipman olarak konektörleri tanımlar. Farklı özelliklerde bağlama cihazı veya sistem bileşeni: Kapama sistemi ( dönme veya vidalı vidalı kilit ) ve açma sistemi (kullanıcının kontrolünde olan iki aşama twistlock karabinalar)

Yüksekte Çalışma Standartları Tüzüğü :


Yüksekten düşme trafik kazalarından sonra 2.ölümcül kaza nedenidir Yüksekte çalışma ciddiyet oranıyla bilinen bu düşme riski yüksekte veya az-çok farklı bir seviyede çalışırken vuku bulmaktadır. Kullanıcıların yüksekte çalışma ekipmanına ve yüksekte çalışrıken kullanılan yardımcı ekipmanlara yönelik yeni yasalar iş kanunu tüzüğü kapsamında yürürlüğe girmiştir. ve bu tür yüksekte çalışma koruyucu ekipmanların kullanımına ilişkin minimum güvenlik ve sağlık çalışma sınırlamalarıyla ilgili olarak 27 haziran 2006 tarihli 2001/45/CE Avrupa Direktifi ve 2004-924 Hükmü adaptasyonunu mümkün kılmaktadır.

Bu yeni genel yasal düzenlemeler İş Kanunu tüzüğüne tabi olan tüm şirketler için geçerlidir ve çalışma alanında işini sürdüren her bir çalışanı ve bağımsız çalışanları ve işverenleri hedefler.

Yüksekten düşmeye karşı koruma faaliyetin uyugulanmasından daha öncelikli olarak değerlendirilmelidir ve öncesinde yapılacak bir risk incelemesiyle daima genel genel güvenliğe öncelik verilemelidir.

Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma - Lanyard - Çift Kollu Kanca Karabinalı Lanyard:


Bireylerin yüksekte çalışma koruyucu malzeme kullanımı toptan güvenlik sağlanamayan durumlarla sınırlı kalmalıdır.

Yalnızca eğitimli personel bu kişisel koruma ekipmanlarını kullanmaya yetkilidir. Yüksekte çalışma ekipmanları ile yapılan aktiviteler doğası gereği tehlikleidir yüksekte çalışırken tüm hareketleriniz ve kararlarınız kendi sorumluluğunuz altındadır.

Yüksekten düşmeye karşı bireysel koruma, mevcut olmadığı taktirde korumanın tamamen etkisiz ve gereksiz olmasına neden olacak üç birbirinden ayrılamaz faktörü bir araya getiren bir özelliği ortaya çıkarmaktadır.

1- Ankraj noktası

2- Düşme Önleme Bağlantısı

3- Vücut Kavrayışı (Paraşüt tipi emniyet kemeri )

Son iki faktör Kişisel Koruyucu ekipmanlara ilişkin 89/686/CE Avrupa Direktifinin bir parçasıdır. Piyasaya sürülebilmeleri için ürünün KKD ( kişisel koruyucu donanım ) direktifi şartlarına uygun olduğunu gösteren CE işaretleri bildirilmelidir.

LANYARD - ÇİFT KOLLU LANYARD FİYATLARI ONLINE SATINAL

lanyard satınal
LANYARD SATINAL