lanyard

LANYARD ÜÇ KOLLU EMNİYET KEMERİ HALATI

İNS-206 KANCA KARABİNALI EMNİYET KEMERİ HALATI LANYARD

LANYARD EMNİYET KEMERİ HALATI AÇIKLAMA

 • 3 Kol Twisted yüksek mukavemetli halat kullanılmıştır
 • Halatın bir ucunda ce belgeli çift kilit geniş ağız açılımlı kanca karabina vardır
 • Tek ankraj sabit çalışma alanları için uygundur
 • Lanyard Uzunluğu: 1.2m 1.5m 1.8m 2.0m
 • Lanyard materyali:12 mm %100 teknik polyester halat
 • İp koruma ile kullanıma uygundur

Lanyard Nedir:


 • Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanıdır. Materyal yapıları değişebilir örneğin; sentetik ipliklerden yapılmış halat, metal halat, kolon olabilir. Lanyardlar amaçlara göre farklı birleşenler ile çok türevli ürün özelliğine sahip olmaktadır, örneğin farklı karabina çeşitleri ile birleşebilirler, ayrıca şok emicili ve şok emicisiz olabilirler. Lanyardların kol yapılarıda farklılaşabilir tek kollu lanyard ve çift kollu lanyard gibi.

Lanyard Parçaları:lanyard


 • LANYARD HALATI : 14 mm Üç Kollu Halat
 • LANYARD D KARABİNASI : Çelik D karabina vidalı yapıda olup ağız açılımı 18mm dir. Emniyet kemerine bağlantı için kullanılır. D karabina EN : 58 mm - Boy : 110 mm
 • LANYARD KANCA KARABİNASI : Çelik otomatik kilit kanca karabina ağız açılımı 57 mm dir. Kanca karabina EN : 105 mm - Boy : 218 mm

Lanyard Standardı - Üç Kollu Lanyard CE Standartları ( CONFIRMATION EUROPE ) :


Yüksekten düşmelere karşı, lanyard, emniyet kemeri halatı Avrupa standartlarına tabidir. Aşağıda lanyard a ait standardın kısa bir özetini bulabilirsiniz.

 • CE EN 354 - Lanyard : Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruma ekipmanını tanımlar. Cihazın veya düşme önleyici sistemin - lanyardın bağlanması. statik güç, dinamik güç tasarımı ve ergonomisini belirten normlar.
 • CE EN 362 - Karabina: Yüksekten düşmeye karşı kişisel koruyucu ekipman olarak konektörleri tanımlar. Farklı özelliklerde bağlama cihazı veya sistem bileşeni: Kapama sistemi ( dönme veya vidalı vidalı kilit ) ve açma sistemi (kullanıcının kontrolünde olan iki aşama twistlock karabinalar)

Yüksekte Çalışma Standartları Tüzüğü :


Yüksekten düşme trafik kazalarından sonra 2.ölümcül kaza nedenidir Yüksekte çalışma ciddiyet oranıyla bilinen bu düşme riski yüksekte veya az-çok farklı bir seviyede çalışırken vuku bulmaktadır. Kullanıcıların yüksekte çalışma ekipmanına ve yüksekte çalışrıken kullanılan yardımcı ekipmanlara yönelik yeni yasalar iş kanunu tüzüğü kapsamında yürürlüğe girmiştir. ve bu tür yüksekte çalışma koruyucu ekipmanların kullanımına ilişkin minimum güvenlik ve sağlık çalışma sınırlamalarıyla ilgili olarak 27 haziran 2006 tarihli 2001/45/CE Avrupa Direktifi ve 2004-924 Hükmü adaptasyonunu mümkün kılmaktadır.

Bu yeni genel yasal düzenlemeler İş Kanunu tüzüğüne tabi olan tüm şirketler için geçerlidir ve çalışma alanında işini sürdüren her bir çalışanı ve bağımsız çalışanları ve işverenleri hedefler.

Yüksekten düşmeye karşı koruma faaliyetin uyugulanmasından daha öncelikli olarak değerlendirilmelidir ve öncesinde yapılacak bir risk incelemesiyle daima genel genel güvenliğe öncelik verilemelidir.

Yüksekten Düşmeye Karşı Korunma - Lanyard - Üç Kollu Lanyard:


Bireylerin yüksekte çalışma koruyucu malzeme kullanımı toptan güvenlik sağlanamayan durumlarla sınırlı kalmalıdır.

Yalnızca eğitimli personel bu kişisel koruma ekipmanlarını kullanmaya yetkilidir. Yüksekte çalışma ekipmanları ile yapılan aktiviteler doğası gereği tehlikleidir yüksekte çalışırken tüm hareketleriniz ve kararlarınız kendi sorumluluğunuz altındadır.

Yüksekten düşmeye karşı bireysel koruma, mevcut olmadığı taktirde korumanın tamamen etkisiz ve gereksiz olmasına neden olacak üç birbirinden ayrılamaz faktörü bir araya getiren bir özelliği ortaya çıkarmaktadır.

1- Ankraj noktası

2- Düşme Önleme Bağlantısı

3- Vücut Kavrayışı (Paraşüt tipi emniyet kemeri )

Son iki faktör Kişisel Koruyucu ekipmanlara ilişkin 89/686/CE Avrupa Direktifinin bir parçasıdır. Piyasaya sürülebilmeleri için ürünün KKD ( kişisel koruyucu donanım ) direktifi şartlarına uygun olduğunu gösteren CE işaretleri bildirilmelidir.

LANYARD FİYATLARI ONLINE SATINAL

lanyard satınal
LANYARD SATINAL